Özgeçmiş

Profesör Doktor Fahri ERDOĞAN

fe-aboutus1978 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde başladığı meslek hayatına aynı üniversitede uzmanlık eğitimi alıp 1991 yılında Ortopedi ve Travmatoloji uzmanı olarak devam etmiştir.

Asistanlık dönemi süresince; İngiltere’de Bradford Royal Infirmary ve Japonya’da Tokyo Nihon Üniversitesinde ortopedi ve travmatoloji alanında eğitim alarak bilgi ve görgüsünü arttırmıştır.

 

Halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim dalında çalışmaktadır.

Uzman olduğu 1991 yılından sonra diz ve kalça cerrahisi konusuyla özel olarak  ilgilenmiş, bu konu ile ilgili Almanya Hannover Tıp Fakültesinde ve Amerika Birleşik Devletleri New York Cornell Üniversitesinde (Hospital for Special Surgery-HSS) diz ve kalça protez cerrahisinin önde gelen isimleri ile birlikte çalışmıştır.

1998 yılında Doçent unvanı alarak aynı üniversitede öğretim üyeliği görevine başlamış ve 2006 yılında Profesör unvanı almaya hak kazanmıştır.

Özellikle diz ve kalça protezi cerrahisi üzerinde yoğunlaşmış, ülkemizde çok sık görülen doğuştan kalça çıkığına bağlı sakatlıklar üzerinde, femur başı avasküler nekrozu, diz ve kalça kireçlenmeleri ve romatizmal hastalıklar zemininde protez cerrahisi konusunda ileri derece deneyim kazanmıştır.

Şu anda Zimmer Biomed ve Smith and Nephew gibi protez üreticisi olan Amerikan firmalarının kalça ve diz protezi alanında eğitmen ve danışman cerrahı olarak yurtiçi ve yurtdışında eğitim ve çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Kronoloji
Doğumu
Mezuniyet
Mecburi Hizmet
Uzman Doktor Unvanı
Meslek Hayatı
İstanbul Ünv. Cerrahpaşa
Almanya Medizinische Hochschule
Doçent Doktor
Hospital for Special Surgery
Profesör Unvanı

Profesör unvanı alındı ve bu tarihten itibaren Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır

Randevu Talebi
Ortopedi ve Travmatoloji
Şeffaf ve dürüst bir çizgide, sağlığınız ile buluşmak için…