Prof. Dr. Fahri Erdoğan

Prof. Dr. Fahri Erdoğan

1978 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde başladığı meslek hayatına aynı üniversitede uzmanlık eğitimi alarak 1991 yılında ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak devam etmiştir.

Asistanlık dönemi süresince;

İngiltere’de Bradford Royal Infirmary ve Japonya’da Tokyo Nihon Üniversitesinde ortopedi ve travmatoloji alanında eğitim alarak bilgi ve görgüsünü arttırmıştır.

Halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim dalında çalışmaktadır.

Uzman olduğu 1991 yılından sonra diz ve kalça cerrahisi konusuyla özel olarak  ilgilenmiş, bu konu ile ilgili Almanya Hannover Tıp Fakültesinde ve Amerika Birleşik Devletleri New York Cornell Üniversitesinde (Hospital for Special Surgery-HSS) diz ve kalça protez cerrahisinin önde gelen isimleri ile birlikte çalışmıştır.

1998 yılında Doçent ünvanı alarak aynı üniversitede öğretim üyeliği görevine başlamış ve 2006 yılında profesör ünvanı almaya hak kazanmıştır.

Özellikle diz ve kalça protezi cerrahisi üzerinde yoğunlaşmış, ülkemizde çok sık görülen doğuştan kalça çıkığına bağlı sakatlıklar üzerinde, femur başı avasküler nekrozu, diz ve kalça kireçlenmeleri ve romatizmal hastalıklar zemininde protez cerrahisi konusunda ileri derece deneyim kazanmıştır.

Şu anda Zimmer Biomed ve Smith and Nephew gibi protez üreticisi olan Amerikan firmalarının kalça ve diz protezi alanında eğitmen ve danışman cerrahı olarak yurt içi ve yurt dışında eğitim ve çalışmalarını sürdürmektedir.

departments: Ortopedi ve Travmatoloji
positions: Profesör / Yönetici
treatments: Artroskopik Cerrahi, Diz Hastalıkları, Diz ve Kalça Protezi Cerrahisi, Kalça Hastalıkları, Kemik Erimesi, Kireçlenme Tedavileri, Kırık ve Çıkık Tedavi, Ortopedi Hastalıkları, Ortopedi ve Travmatoloji, Romatizma
procedures: Ortopedi ve Travmatoloji
office: Fulya Mah. Hakkı Yeten Caddesi, Umimed Center İş Merkezi (İstanbul Cerrahi Hastahanesi Yanı) Şişli / İSTANBUL
workingdays: Monday, Tuesday, Wednesday, Thursday, Friday