Ameliyat Günü

7 Şubat 2017

Anestezi hazırlıklarınız tamamlandıktan sonra sizin tercihinize göre ameliyat günü sabah saat 07:00’da veya bir gün önceden gece yatış yapabilirsiniz. Yatış işlemleriniz için hastane resepsiyonuna giderek kendinizi tanıtmanız yeterlidir.

Ameliyattan önce en az 8 (sekiz) saat süre ile herhangi bir yiyecek ve içecek tüketmemeniz gerekmektedir. Kullanmanız gereken ilaçlar var ise bunların kullanımı ile ilgili ameliyat öncesi anestezi hazırlıkları sırasında doktorunuza danışmanız gerekir. Hastaneye gelirken kişisel eşyalarınız haricinde bir şey getirmenize gerek yoktur. Ameliyatınızla ilgili gereken malzemeler hastane tarafından temin edilecektir. (antiemboli çorabı, tuvalet yükseltici aparat ve yürüteç gibi)      Ameliyathaneye giriş ve tekrar ameliyat sonrası yatağınıza alınmanıza kadar geçen sure yaklaşık 2 ile 3 saat arasıdır.

Kalça ve diz protezinde genel olarak sadece belden aşağı bölgenizi uyuşturan epidural veya spinal anestezi, ya da operasyon boyunca tamamen uyuduğunuz genel anestezi kullanılır. Anestezi ekibimiz sizinle seçenekleri konuşarak size en uygun anestezi türüne karar vereceklerdir.

Leave a Comment